Uhambo Caniqu kõrred

canicu, aniçu, caniçu kõrred, canicu kõrred

Uhambo Caniçu Kõrred tutvustus

Caniçu Kõrred

Iga päev kasutatakse maailmas üle miljardi plastist kõrre ja visatakse ära. See avaldab meie keskkonnale äärmiselt negatiivset mõju. Hinnangute kohaselt ujub maailma ookeanides aastaks 2050 rohkem plastikut kui kala.

Meie looduslikud, taaskasutatavad ja biolagunevad bambuskõrred on loodud säästva alternatiivi pakkumiseks. Kõik kõrred on käsitsi valmistatud, auruga töödeldud ja pestavad kas käsitsi või nõudepesumasinas. Kõrred on kerged ja lihtsasti hooldatavad.

Iga bambusest kõrs aitab kaasa troopiliste vihmametsade taastumisele ja tõstab teadlikkust meie aja kõige pakilisematest keskkonnaküsimustest.

Uhambo Canicu kõrred kasutusjuhend

Caniçu Kõrred

Igapäevane kasutamine ja puhastamine

 

Peske Caniçu kõrsi pärast iga kasutamist. Kõrsi võib pesta lihtsalt kraani all loputades ja ka nõudepesuvahendit kasutades. Samuti võib kõrsi pesta nõudepesumasinas, kuid sel juhul tuleb kuumkuivatus välja lülitada. Kõrred tuleb masinast eemaldada ja kuivatada kohe pärast pesemist! Caniçu kõrred kuivavad kiiresti. Kord kuus soovitame keeta äädikavett ning leotada Caniçu kõrsi selles lahuses mõni minut. Pikem leotamine võib kõrsi kahjustada.

 

 

 

Kasutusaja lõpp 

Caniçu joogikõrred on mõeldud kestma aastaid, kuid kõik sõltub oskuslikust kasutamisest ja nende õigest hooldamisest. Caniçu kõrred on loodust säästvad ja kompostitavad. Kui kõrred on muutunud kasutuskõlbmatuks või te neid enam ei vaja, pange kõrred komposti või kompostimahutisse ja nad lagunevad loodusliku protsessi käigus.

Uhambo Caniçu kõrred / Tropical Cyclon in Mozanbique 2016

Caniçu Kõrred

eco-straws

Troopiline torm Dineo laastas 2016 aastal 15. veebruaril õhtul Inambane provintsi Mosambiigis, tuues kaasa üleujutused ja tugevad tormituuled. Torm paisus 1. kategooria orkaanini rahvusvahelisel Saffir-Simpson skaalal. Kui tuule kiiruseks oli registreeritud juba 130 km/h, tekitas tsüklon kuni 6 meetri kõrgused lained. Satelliidiinfo näitas Inhambanes kuni 200 mm sademeid. Surma sai vähemalt seitse inimest, sealhulgas laps, kes Massingas jäi langeva puu alla. Hinnanguliselt hävines 20 000 kodu ja see mõjutas umbes 130 000 inimest.

Uhambo Mosambiigi Eco Straws on valmistatud looduslikust bambusest. Need on käsitsi lõigatud, siledad ja aurutatud. Kasutades neid kõrsi, aitame Mosambiigi inimesi, kes kaotasid troopilises tormis oma kodud. Me anname inimestele võimaluse töötada, ehitada üles oma majapidamisi ja jätkata laste harimist. Need keskkonnasõbralikud ja väga stiilsed joogikõrred aitavad hoida meie loodust puhtana – 1 EcoStraw suudab aastas hoida kokku 584 plastist kõrt.

Hoia Maa puhtana! Ole erinev!

Uhambo Caniçu kõrred / Kiri Jennylt

Caniçu Kõrred

Eco Kõrred, Tofo .

Kõik algas pärast seda, kui ma elasin üle tsunami rohtonnis. Caniçu on kohalik rohttaim Typhaceae pererkonnast, mida kasvab rohkesti Inhambane ümbritsevatel märgaladel. Seda on ehitusmaterjalina kasutatud iidsetest aegadest. See muudab onnid jahedamaks, kuid ka pimedamaks ja moskiitosõbralikumaks. Pärast tsüklonit otsustasid paljud inimesed oma kodu ümber ehitada vastupidavamaks, kasutades selleks tavapärast betoonist tellist. Mõtlesin seda ümberkorraldusprotsessi nähes, kuidas neid kõrsi saaks ära kasutada. Mind ehmatas üks Facebookis nähtud video kilpkonnast, kelle nina läbis plastikust kõrs, mida pintsettidega eemaldati. Süütunne pakenditootmises töötatud aja eest andis mulle motivatsiooni nüüd midagi omalt poolt muuta.

Caniçu ei ole naturaalselt õõnes, kuid seda saab puhastada ja valmistada neist loodust säästvaid kõrsi, mida saab kasutada jookide ja smuutide serveerimiseks. Neid saab puhastada ja korduvalt kasutada. Ma otsustasin vabaneda kõigist plastikust kõrtest omaenda kohvikus ja minna üle säästvale tootele. Tooraine leidmine oli lihtne. Nagu ma mainisin, tahtsid kohalikud inimesed pärast tsunamit kasutada ehitusmaterjalina tellist. Põhimõtteliselt panime ehitusmaterjali taaskasutusse. Õlgede puhastamine on töömahukas protsess, palju neist läheb töödeldes katki ja kadu on päris suur. Aga me puhastasime ja töötlesime neid nii, et lõpp-produkt sai hämmastav! Paar kohalikku restorani huvitus meie tootest, nii et hakkasime tegema rohkem. Seejärel küsis üks puhkaja, kas ta saaks osta paar tuhat kõrt! Järsku olime muutunud tootmisliiniks ning ma sõitsin sõpradega appi kõrsi loendama ja pakendama. Tekkis järjest rohkem inimesi, kes olid huvitatud meie kõrsi oma kodumaale viima, et kasutada neid oma kodudes, kohvikutes ja restoranides. Tol ajal püüdsime ikka veel parandada toodet, et vabaneda sõlmedest ja muuta kõrred kvaliteetsemaks. Me tahtsime suurusi standardiseerida ja paremaks muuta. Küsisin abi ja nõu kahelt kogenud puidutööstuse spetsialistilt ja võtsin isegi nõu rahvusvaheliselt tunnustatud jahtide renoveerijaga. Nüüd on meil toode, mida saab maailmale esitleda!

Oleme kolinud väikesesse tehasesse ja siit edasi saame ainult kasvada. Praegu töötab meil endiste kalurite rühm, kuhu kuulub 15 kalurit, kes otsisid alternatiivset tööd. Marine Mega Fauna (MMF) võttis meiega ühendust ja andis neile oma soovituse. Ma olen uhke, et öeldakse, et kõik need mehed teevad nüüd kõrsi!